ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира невистините изнесени на порталот „Цивил Медиа“

Соопштение до јавноста – демант на вест објавена на порталот Цивилмедиа – „Христијан Мицкоски изразил признание за успесите, храброста и одговорноста на Зоран Заев“

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира невистините изнесени на порталот „Цивил Медиа“ со наслов „Христијан Мицкоски изразил признание за успесите, храброста и одговорноста на Зоран Заев“.

Власта во паника шири лажни вести.

Преку ваквите лажни вести целта е да се предизвика мнение за споделување на одговорноста за поразот на заевите политики во ЕУ.

Заев е детронизиран и прашање на денови е кога тој ќе заврши на мрачните страници на историјата.

Криминалниот октопод е извор на високата корупција на чие чело е токму Заев. И токму тоа е причината за моментната состојба во која е втурната Македонија. Ваквите лажни вести нема да го амнестираат од одговорноста за поразите на земјата.

 

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНE

 

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...