Мицкоски: Оди власта во Брисел наводно се бори за европски вредности, а дома остава закон за опојни дроги за да им врви бизнисот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата на „Стадион“ на Канал 77 рече дека оваа Влад предводена од СДСМ и Заев оди во Брисел да бара евроспки вредности, а овде остава предлог закон за опојни дроги и постави прашање што всушност има европско во тој закон.

-Освен бизнисот и јас ќе ви кажам извозот од фирмите блиски до кланот Заеви јас не гледам друго ништо европско во тој закон за да можме ние да му ставиме европско знамнце, потенцираше претседателот Мицкоски.

Тој во своето гостување истакна дека проблемот во производтсвото во фабриката на Заеви во Валандово не е проблем на граѓаните во Тулуз и укажа дека затоа постои медицина, за да дијагностицираат каква е болеста, што е болеста и доколку стручното лице констатира како треба да се третира, тоа да се третири.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...