Јанушев: Колку е несериозно партијата да си го демантира и дообјаснува својот лидер зошто Заев дава несреќни изјави

Заев вчера кажа-излажа дека доколку нема датум Владата ќе падне.

Но, сепак неговите сопартијци за медиумите изјавија дека Заев блефирал и изјавата била за да направи притисок врз Франција и Макрон!

Колку е несериозно, партијата да си го демантира и дообјаснува својот лидер, зошто Заев дава несреќни изјави.

Која пародија!?! Кое фијаско!?!
Ова народски кажано се вика “отвори се земјо, голтни ме”!

И додека европските политичари ни порачуваат дека процесот на пристапување во ЕУ е целосно врз основа на заслуги и фокусот треба да биде на реформите кои треба да се направат, од криминално-рекетарскта банда на Заев, Шеќеринска и останатите се обидуваат одговорноста да ја лоцираат секаде (надвор и дома), освен кај самите себе.

Не е за “џабе” кажано дека првиот чекор за надминување на проблемот е да признаеш дека имаш проблем. 😉

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...