На отворен ден во Кавадарци разговаравме со жителите за нивните секојдневни проблеми

Денеска заедно со Владимир Нелоски бевме на отворен ден во Кавадарци и разговаравме со Кавадарчани за секојдневните проблеми со кои се соочуваат луѓето во Кавадарци и генерално во Македонија. Имавме исклучително корекна и полезна дискусија и добри и корисни предлози за новата програма на Вмро-Дпмне.
#ОбноваНаМакедонија

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....