Николов: Има голем број на граѓани кои се разочарани и доаѓаат да ни ги кажат своите проблеми за заедно да најдеме решение

Интегрален текст од изјава за медиуми на Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ       

Денеска сме во Сопиште продолжуваме со разговорите со граѓаните, одзивот е завиден, заинтересираноста е прилично голема. Благодарни сме на луѓето што се тука, што прашуваат, што се информираат, што ни даваат поддршка.

Се поставуваат прашањата кои што се важни за иднината на Македонија, за обновата на Македонија. Граѓаните се судрија со едно големо разочарување, имаше огромни, големи ветувања кои што се претворија во лаги.

Денеска се соочуваме со едно големо разочарување кое што е резултат, не на некои надворешни странски и други фактори туку е резултат на не работата на оваа актуелна влада, односно владата на Зоран Заев кој што се обиде со лаги и манипулации, прво ги изманипулира своите граѓани и своите луѓе, а потоа да манипулира секаде надвор од Македонија.

 

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...