Мицкоски:Нашата заедничка цел е обнова на Македонија 

Додека непотизмот на СДСМ царува во општините и се вработуваат роднини на луѓето од власта, способните луѓе се дискриминирани и принудени да се иселат од земјата. И сето ова додека градоначалниците немаат проекти, а апатијата се зголемува. На ова и на целиот трул систем ќе ставиме крај, нашата заедничка цел е #ОбноваНаМакедонија !

 

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...