Заев и неговата криминогена клика немаат капацитет да ги водат преговорите за членство на Македонија во ЕУ

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев

Предвремени парламентарни избори мора да има. Без разлика дали Македонија ќе добие датум или не, државата не може да продолжи со криминогената клика на Заев.

Криминалот, корупцијата и рекетот не може и не смее да продолжат. Се додека на власт е Заев државата ќе тоне во криминал.

Доколку има датум и Македонија да треба да отпочне преговори Заев и неговата криминогена клика немаат капацитет да ги водат преговорите и нема да можат ништо да сработат.

ВМРО-ДПМНЕ со своите меѓународни активности направи се за Македонија да отпочне преговори. СДСМ и нивната криминогена политика се главните виновници доколку не добиеме датум за преговори.

Зоран Заев во изминативе три години владее со криминал и корупција.

Зоран Заев е единствен аболициран премиер во Европа.

Зоран Заев владее со насилие.

Начинот со кој Заев владее со државата го гледаат нашите меѓународни партнери.

Македонија не може да тргне напред со Зоран Заев. Македонија не смее да биде казнета заради Зоран Заев. Македонија треба да добие датум и потоа да се избере нова власт која што ќе има капацитет да ги реализира неопходните реформи. На Македонија и треба обнова.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...