Мицкоски: За месеци од сега новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност за овие штетни и погрешни политики

Продолжува несовесното однесување на Владата и свесно доведување на државата во подредена положба. Како ВМРО-ДПМНЕ ја разгледуваме можноста за отпочување постапка против сите соучесници во оваа неправда. Свесно ја доведуваат државата во подредена положба, пустошуваат, пљачкаат и несовесно управуваат со буџетот и државните институции. Ново задолжување кое треба да ги покрие штетните и погрешни политика на Владата, а истовремено да ја продолжи политичката кариера на двоецот Заев-Анѓушев. Ве предупредуваме, ВНИМАТЕЛНО со ресурсите на граѓаните, за месеци од сега новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност за овие штетни и погрешни политики. Доаѓа #ОбноваНаМакедонија, напиша на својот Фејсбук профил Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

 

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...