Заев и Анѓушев се на прав пат да ја уништат Република Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференција на Кирил Колемишевски

Заев и Анѓушев се на прав пат да ја уништат Република Македонија.

Селективното доделување минимални средсва за инвертори претставува дрзок обид на Заев и Анѓушев за корумпирање и манипулирање.

Проблемот со загадувањето во Република Македонија нема да се реши само со набавка на инвертор клими за 10.000 сеемејства.

Мерката е дискриминирачка и доколку СДСМ  се грижеа за здравјето и за реалните проблеми со кои се соочуваат граѓаните тогаш истат мерка ќе важеше за цела територија Република Македонија.

Потребни се сериозни планови и политики за справување со загадувањето. Потребни се темелни и одржливи мерки за сите граѓани.

Веднаш по формирањето на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе го рестартира проектот за изградба на секундарната и терцијалната гасификација на Македонија. Преку вистинска субвенција граѓаните да можат да добијат достап до вистински еколошки ресурс, одржлив, функционален и економичен.

Доаѓа крајот на политичката кариера на двоецот Заев-Анѓушев, а потоа следи одговорност.

Доаѓа обнова на Македонија и вистинска грижа за граѓаните.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...