Заев е криминалец, аболициран, два пати, човек без скрупули, охрабрете се и оградете се од него додека имате време

Водачот на криминално-рекетарската банда на власт – Зоран Заев вели дека добил информација за кои лица се однесува, а дека се работи за потпретседател на Собранието, слушнал од новинарите. Нивниот став бил дека секој пат кога лице е осомничено или обвинето, да преземеле мерки и санкции за времено отстранување на тоа лице, се додека не си ја докаже својата невиност.

Кој сте тоа вие кои преземате мерки и санкции???

Па добро бре, има ли некој околу овој траги-комичен лик кој ќе му каже што и како да каже (лаже)???

Дали сериозно мислите дека оваа “претстава” минува?

Ве предупредивме да не си “играте”, ви кажавме дека ќе ве пуштаат “низ вода”, прва беше Катица Јанева, сега е Фросина Ременски, за некое време ќе има уште, зар не го “научивте” Заев? Сите ќе ве пушти “низ вода” само да проба да се спаси!

Заев е криминалец, аболициран, два пати, човек без скрупули, охрабрете се и оградете се од него додека имате време! А, време нема многу, месеци се во прашање!

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....