СДСМ и Зоран Заев продолжуваат со негрижата за здравјето на граѓаните

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ и Зоран Заев продолжуваат со негрижата за здравјето на граѓаните.

Заев од опозиција ветуваше експресно решавање на проблемот, а сега од позиција носи популистички мерки од кои никој нема да има придобивка.

Мерката за субвенционирање на инвертер уреди за греење е дискриминирачка мерка, бидејќи истата ќе биде достапна само за жители на неколку градови и определен број на граѓани.

СДСМ потроши три години а притоа не превзема ниту една мерка за да го спречи проблемот со загадувањето, затоа мора да си замине што побрзо тоа подобро и за државата и за граѓаните.

Многу наскоро доаѓа обнова на Македонија.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...