Детското игралиште кај Зелен пазар е целосно руинирано и младите не можат да ги користат искршените реквизити

Интегрален текст од изјава за медиуми на Никола Цветковски

Почитувани,

Во моментот се наоѓаме кај детското игралиште кое е сместено во близина на Зелениот пазар во Центарот на градот.

Како што можете да видите зад мене игралиштето е руинирано и младите не можат да ги користат искршените реквизити.

Ова само покажува дека градоначалникот Богдановиќ е на “Прав пат” во исполнувањето на своето ветено спрема жителите на општина Центар.

Ваквата жална глетка не е ништо ново за игралиштето на општина Центар. По едно вакво “модерно” игралиште си имаме во секое маало, игралиште каде што младите родителите можат без грижно да го користат.

Ова е еден вистински пример за тоа како еден градоначалник треба да работи.
Поради ова го охрабруваме градоначалникот Богдановиќ да продолжи вака “успешно” да ја реализира својата програма и ветеното спрема Центарци.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...