Заев и Анѓушев се лицемерни со вработените во јавниот сектор

Соопштение до јавноста, реакција на  обраќањето на Кочо Анѓушев

СДСМ одби покачување на платите на вработените во јавниот сектор за 10%. Зоран Заев и Кочо Анѓушев се лицемерни со административците.

СДСМ со покачувањето од 5% само им замачкува очи на административците.

Власта не е за реално и суштинско покачување на платите.

Економијата со Заев и Анѓушев  само тоне. Нереалистични се сите прогнози на власта.

Бројот на индустриски работници во јуни оваа година во однос на јуни минатата година е намален за 2.5%, односно на секој 100.000 работници имаме 2500 помалку оваа година во однос на лани.

Со вакви лоши показатели во стопанството, со неспособноста на државата да креира добра бизнис клима и со се поголемото задолжување Македонија само тоне.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...