Несериозни се тврдењата дека Груевски ја управува ВМРО од Будимпешта, ајде да збориме за реални теми, рекетот, криминалот и беспарицата

Водителот на емисијата „24 Отворено“ постави прашање до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски, дали тој се обидува да се отргне од впечатокот дека Груевски од Будимпешта командува со партијата.

Тоа е несериозно. Но во ред ќе се обидам да дадам одговор на ова прашање, не е точна Вашата констатација. Нити имам намера да се отргнувам од било каков таков впечаток. Јас навистина би сакал повеќе да разговарам на реалните теми кои што се реалност во Република Македонија. А, тоа се сиромаштијата, иселувањето, немањето реформи, лагите, криминалот, рекетирање на бизнисмени, уцената на политичари, одговори Мицкоски.

Мицкоски додаде дека ако е наслов и тема г. Никога Груевски тогаш повеќе детали околу тоа може да даде и г. Зоран Заев.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...