Мицкоски: И сега стојам на тврдењето дека Јанева ме уценуваше за да и се продолжи мандатот на СЈО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски денес гостуваше во „24 Отворено“ каде што посочи дека на почеток на година, имотот на ВМРО-ДПМНЕ беше на нелегален и незаконски начин замрзнат, и се уште е замрзнат. ВМРО-ДПМНЕ како партија функционира како гостин во својот имотот. Има потешкотии во функционирањето. Но тоа сепак не претставува проблем и во овој момент ВМРО-ДПМНЕ да има некаде околу 100.000 гласа предност од СДСМ и да напредуваме во име на сето тоа.

Но да ве потсетам дека на нелегален, незаконски начин поради едно обвинение кое што е покренато после законскиот рок и е прифатено од страна на судијата во постапка и како резултат на тоа имотот ни е замрзна, рече Мицкоски.

Мицкоски додаде дека бил кај Јанева и има разговарано, а таа била многу јасна и прецизна во своето барање, дури и имало трето лице во просторијата.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...