Мицевски до министерка за финансии: Настапувате со ист говор, вакво нешто се нема случено во македонскиот Парламент

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денес на собраниската седница истакна дека обично после говор на министер за финансии по однос на буџет или ребаланс опозицијата или пратениците бараат стенограм, меѓутоа ние денес нема да побараме стенограм затоа што ова што министерката за финансии го говореше е буквално целиот текст кој што веќе го имам од Комисија за финансирање и буџет.

И морам да кажам дека има една изјава, тимот кој што ја подготвувал ова на министерката има сменето таму во Извештајот, односно во говорот што беше за Комисијата. Пишува за времето јануари – август, а бидејќи овде се случува после септември промената е јануари – септември, додаде Мицевски. Мицевски рече дека вакво нешто се нема случено во македонскиот Парламент.

Госпоѓице министерке, јас не толку до Вас, меѓутоа до пи-ар тимот кој што работи за Вас и оние кои што подготвуваат нешто барем можеа да го променат редоследот на реченици кој што е во овој говор Ваш, посочи Мицевски.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...