Љупчо Николовски е џелатот на македонското земјоделие

Соопштение до јавноста, реакција на говорот на Љупчо Николовски

Љупчо Николовски е џелатот на македонското земјоделие. Николовски две години ништо не направи за земјоделците, епилог се се попразните ниви и родот фрлен на буниште.

Николовски нема легитимитет да зборува за земјоделците. Тој и неговиот шеф Зоран Заев ветуваа сигурен откуп и високи откупни цени, за сега три години потоа ништо од тоа да нема.

Љупчо Николовски е заштитник на криминалот на Заев.

Заев не е транспарентен, туку криминоген. Пет месеци се развлекува истрагата за Рекет, како што еден месец се развлекува истрагата за Рекет 2.

ЈО под контрола на Русковска не смее ни да помисли да го повика Заев на исказ, иако е спомнат од оштетените во постапките.

Нема ниту една едно обвинение за криминал против челниците од власта, иако се со години потонати во криминал.

И Љупчо Николовски и Зоран Заев треба да знаат дека нивното време изминува. Доаѓа период за опозиција за СДСМ.

 

 

 

                                                                                                        

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...