Три години Царовска ги преспа во МТСП без да направи една суштинска мерка

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Милан Живковиќ

Мила Царовска и МТСП неодговорно и популистички се однесуваат со луѓето. Стотина луѓе питачат по улиците на Скопје, од кои голем број и со мали дечиња, а Царовска не презема ништо.

На Царовска и е побитна партиската кампања и докажувањето пред нејзиниот шеф Зоран Заев, отколку стотина граѓани кои секојдневно питачат за корка леб.

Три години Царовска ги преспа во МТСП без да направи една суштинска мерка.

Граѓаните не паметат кога последен пат е отворена нова детска градинка. Но затоа паметат како Царовска ја скрати помошта за трето дете.

Мила Царовска продава гол популизам, зад кој се крие шупливата реалноста на македонската сиромаштија.

Наместо пресови од седиштето на СДСМ, функционерите на власта требаше да излезат помеѓу граѓаните, но за тоа е предоцна. Време е СДСМ да си замине.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...