Тимот на Заев не може да понуди ништо ново и ја влече Македонија надолу

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Гордан Шутаров

Само во кабинетот на Заев има белосветски мешетари од типот на Александар Обрадовиќ и Зоран Башановиќ.

Заев е опкружен со советници кои си го навредуваат својот народ, како Мирослав Грчев, кој за македонската нација и држава вели дека се лага и измислени.

Само Зоран Заев во својот кабинет, како советници има криминалци, луѓе вмешани во насилство и пукање, како Сокол и Силвио.

Тимот на Зоран Заев е криминален како него. Тимот на Зоран Заев не може да понуди ништо ново. Тимот на Зоран Заев ја влече Македонија надолу.

За разлика од тимот на Зоран  Заев  тимот на Христијан Мицкоски е составен од врвни професионалци, секој докажан во областа од која доаѓа.

Граѓаните на последните мерења на јавно мислење веќе кажаа што мислат за Зоран Заев и тимот околу него, затоа доаѓа време за промена. СДСМ заминува во опозиција.

Доаѓа  време за обнова на Македонија со ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...