ВМРО-ДПМНЕ во соработка со ИРИ организира семинар на тема Проценка на влијаните на регулативата (ПВР) и креирање рамка за оценка на јавните политики

Соопштение до јавноста

Партискиот истражувачки и аналитички центар на ВМРО-ДПМНЕ во соработка со Меѓународниот републикански институт (ИРИ) организира дводневен семинар за членовите на Извршниот комитет на партијата, ИК на УМС и на Унијата на жени, како и на претседателите на Републичките комисии во сите области.

Темата на настанот е Проценка на влијаните на регулативата (ПВР) и креирање рамка за оценка на јавните политики. Со помош на соработката со меѓународните партнери на ВМРО-ДПМНЕ, се овозможува креирање и развој на методологии, алатки и стратегии со кои ќе им се помогне на граѓаните на Република Македонија во решавање на реалните и конкретни проекти. ВМРО-ДПМНЕ, во Обновата за Македонија ќе внесе најнапредни решенија кои ќе направат реална разлика.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНE

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...