Мицкоски: Тимот на стратешки соработници од угледни поединци ќе помогнат во Обновата на Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во гостување на вестите на телевизија Алфа истакна дека израниот тим од стратешки соработници ќе се проширува во периодот што следува, тоа се врвни професионалци, родољуби и имаат желба и мотивација да се приклучат кон Обновата на Македонија.

-Овие врвни угледни личности со голема мотивација и посветеност прифатија да бидат стратешки соработници мои, а со тоа и да помогнат во Обновата на Македонија, вели Мицкоски.

Тој истакна дека соработниците ќе бидат вклучени во изработката на визијата, стратегијата, плановите, новите политики на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, а во иднина се тоа ќе биде преточено во политики на идната влада која што ја води ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски потенцираше дека квалитет на неговите соработници , професионално портфолио, животно портфолио, и искуство навистина се една голема гаранција и ќе претставува голема додадена вредност во креирање на политики на ВМРО-ДПМНЕ.

-Со голем дел од овие луѓе сум соработувал без исклучок со сите лично се познавам и можам да гарантирам за една успешна и плодна соработка. Се работи за натпартиски луѓе и нивната мотивација и желба да се приклучат во Обновата на Македонија ќе гарантира подобрување и изградба на држава која што Македонија заслужува да биде, и онаква држава каква што граѓаните посакуваат од нас политичарите да изградиме, вели Мицкоски за АЛФА.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...