Арсовски: Тимот на Мицкоски е составен од истакнати лица кои што се успешни во своите професии

Гледајќи ги портфолијата на оние 16 луѓе кои што се во тимот на претседателот Мицкоски може да заклучиме дека се работи за врвни професори и луѓе кои што се поистоветуваат со визијата на ВМРО-ДПМНЕ, вели Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Дневникот на македонската телевизија.

Арсовски додаде дека лицата кои што се дел од тимот се истакнати и успешни лица во своите професии и ќе можат да придонесат за односно да придонесат за развојот на Македонија и за подобрување на животот на граѓаните.

Арсовски нагласи дека кампањата за Обнова за Македонија продолжува во наредниот период, односно како што рече тој раководството на партијата секојдневно се среќава со граѓаните се со цел да ги слушне нивните проблемите со кои се соочуваат.

Ние страртувавме со Обнова на Македонија тоа е кампањата на ВМРО-ДПМНЕ, каде што раководството на партијата разговара со граѓаните и ги слуша нивните проблеми за да можеме веднаш сите заедно преку своите стручни лица, соработници, членови да направиме програма која што ќе понуди решенија на граѓаните, нагласи Арсовски.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...