Македонија со Заев и СДСМ на власт е на погрешен пат и е пред провалија

Соопштение до јавноста реакција на прес конференцијата на Љупчо Николовски

Само Заев и СДСМ се на прав пат кога станува збор за лично богатење преку ограбување на државата и граѓаните.

За жал Македонија со Заев и СДСМ на власт е на погрешен пат. Македонија е пред провалија. Патот по кој Заев ја води Македонија е пат на мизеријата, иселувањето, крахот на економијата, неработата, политизираното судство, неправдата.

Поради погрешните политики на СДСМ 1000 граѓани во само еден ден го напуштиле Делчево и заминале да работат во Италија.

Економијата со СДСМ само тоне. Даноците се покачени, акцизата поголема, придонесите зголемени, тоа само ги цеди граѓаните, а го полни буџетот, за да може Зоран Заев партиски да ја полни администрацијата.

Нерабатата на оваа власт се гледа на секое поле, а најмногу во градежништвото. Реализација на само 28% од предвидените капитални инвестиции за цели 8 месеци е срамота и одлика на неработа.

Зоран Заев вети, Зоран Заев излажа. Нема 600 километри автопат, 550 километри регионални патишта, ниту 1100 километри локални патишта.

Правосудниот систем е под целосна контрола на Зоран Заев. Заев е и обвинител и судија. Се монтираат обвиненија, за потоа да се носат монтирани пресуди врз основа на истите.

Неправда е на секаде, терористи и убијци се на слобода, а патриоти во затвори. Системот е трул. Со Зоран Заев и екипата околу него Македонија само тоне.

СДСМ е на прав пат за заминување во опозиција. Потребно е оваа власт да си замине час поскоро. Потребни се предвремени парламентарни избори. Доаѓа време за обнова на Македонија.

 

                                                          Со почит,
                                              Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...