Зоран Заев, Венко Филипче и Ден Дончев е триото кое го уништи здравството

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Катерина Кузмановска

Зоран Заев, Венко Филипче и Ден Дончев е триото кое го уништи здравството.

Заев, Фичипче и Дончев заборавија на ветувањата кои им ги дадоа на граѓаните. Тие се фрлија на тендери и криминал.

Владата на СДСМ остави печат само со правење физибилити студии и фрлање пари за истите.

Ги избркаа лекарите од Македонија, пациентите ги заборавија.

Не направија ништо за јавните здравствени установи, ниту реновираат, ниту опремуваат. Нема ништо од новиот клинички центар.

Сега одлучија да се фалат со една мерка за три години власт која никој не знае како ќе се спроведува.

Ова е срамно, а не за фалење.

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...