За овие три години СДСМ ја ограби државата и граѓаните ги доведе до питачки стап

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Парите на граѓаните завршуваат во џебовите на Заев и врхушката на СДСМ.

За овие три години СДСМ ја ограби државата и граѓаните ги доведе до питачки стап.

Популистичките мерки како „Мој ДДВ“ се само  уште еден начин и манипулација со кој СДСМ  преку превезот „ги враќаме парите кај граѓаните“ дополнително се богати.

Поради криминалите на Владата на Заев над 500.000 граѓани живеат под работ на сиромаштијата, а долгот на државата вртоглаво расте.

Заев и СДСМ покажаа дека единствено се грижат за себе и немаат намера да донесат подобра економија за граѓаните на Република Македонија.

Неопходни се предвремени парламентарни избори за што побрзо оваа криминална власт си замине и започне обнова на Македонија.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...