За овие три години СДСМ ја ограби државата и граѓаните ги доведе до питачки стап

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Парите на граѓаните завршуваат во џебовите на Заев и врхушката на СДСМ.

За овие три години СДСМ ја ограби државата и граѓаните ги доведе до питачки стап.

Популистичките мерки како „Мој ДДВ“ се само  уште еден начин и манипулација со кој СДСМ  преку превезот „ги враќаме парите кај граѓаните“ дополнително се богати.

Поради криминалите на Владата на Заев над 500.000 граѓани живеат под работ на сиромаштијата, а долгот на државата вртоглаво расте.

Заев и СДСМ покажаа дека единствено се грижат за себе и немаат намера да донесат подобра економија за граѓаните на Република Македонија.

Неопходни се предвремени парламентарни избори за што побрзо оваа криминална власт си замине и започне обнова на Македонија.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...