ВМРО-ДПМНЕ продолжува со акцијата „Разговори за обнова на Македонија“

Соопштение до јавноста

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со акцијата „Разговори за обнова на Македонија“ во која која тимови предводени од највисокото раководство на партијата ги посетуваат сите поголеми населени места во Република Македонија.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р. Христијан Мицкоски заедно со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков на ден 04.10.2019, петок во рамки на акцијата ќе бидат во посета на Општина Ресен.

Посетите продолжуваат и во текот на викендот. Во сабота, (05.10.2019) година, тим предводен од членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска ќе ја посети Општина Новаци, додека тим предводен од членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески ќе биде во посета на Тетово.

Во недела, (06.10.2019) тим предводен од членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драги Димитриевски ќе биде во Општина Македонски Брод, тим предводен од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, ќе биде во посета на Општина Илинден, додека пак тим предводен од Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, претседателката на Унија на Жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Дејан Јовановски ќе ја посетат Виница.

ВМРО-ДПМНЕ со акцијата има цел преку непосредни средби да ги слушне проблемите и потребите на граѓаните и да се изнајдат решенија кои подоцна ќе се преточат во програмата на партијата.

Ситуацијата во Република Македонија е алармантна, власта е заглавена во сопствениот криминал, рекет и корупција, економијата на државата тоне, а граѓаните стануваат се посиромашни.

СДСМ ги зароби правосудните органи и истите работат единствено по нарачка на Зоран Заев. Токму затоа потребни се итни предвремени парламентарни избори за пад на оваа криминална и расипничка власт, а веднаш потоа да може да започне обновата на Македонија.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНE

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...