Зоран Заев и СДСМ се креатори на лажни вести

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Зоран Заев и СДСМ се креатори на лажни вести. Посетата на Кратово беше предводена од генералниот секретар на партијата Игор Јанушев и на истата претседателот Христијан Мицкоски не беше најавен.

Единствен кој бега од граѓаните е Зоран Заев, тој бега од избори затоа што знае дека ќе ги изгуби.

Заев бега од најголемото соочување со граѓаните, затоа што три години со Македонија владее со криминал, корупција и рекет.

Доколку зборуваме за граѓаните и посетеноста, таа е неколку пати поголема од посетеноста на средбите на Заев, Шекеринска и Николовски, кои поминуваат со пар партиски активисти околу нив.

Доколку сепак Заев мисли дека ја има поддршката на граѓаните, нека излезе на избори, како ќе може сам да се увери во спротивното.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...