Зоран Заев и СДСМ се креатори на лажни вести

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Зоран Заев и СДСМ се креатори на лажни вести. Посетата на Кратово беше предводена од генералниот секретар на партијата Игор Јанушев и на истата претседателот Христијан Мицкоски не беше најавен.

Единствен кој бега од граѓаните е Зоран Заев, тој бега од избори затоа што знае дека ќе ги изгуби.

Заев бега од најголемото соочување со граѓаните, затоа што три години со Македонија владее со криминал, корупција и рекет.

Доколку зборуваме за граѓаните и посетеноста, таа е неколку пати поголема од посетеноста на средбите на Заев, Шекеринска и Николовски, кои поминуваат со пар партиски активисти околу нив.

Доколку сепак Заев мисли дека ја има поддршката на граѓаните, нека излезе на избори, како ќе може сам да се увери во спротивното.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...