Стевананџија: Ако на нешто СДСМ доби е на лажната борба за чист воздух

Пратеникот Димитар Стевананџија од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денес при заседавање на Комисијата за финансирање и буџет посочи дека сака да даде поддршка на неговиот колега од Битола, г. Зоран Илиоски кој преку амандман побара средства за она што беше едно од ветувањата на СДСМ во текот на целата нивна кампања, и овие две години од неуспешно нивно владеење.

Ако на нешто СДСМ доби, односно на нивна лага се налепија искрени граѓани на Република Македонија е лажната борба за чист воздух. Тука е лажната борба за подобар живот, истакна Стевананџија.

Стевананџија додаде дека со одбивањето на амандманот на Зоран Илиоски, власта не дозволува да се измери до кој степен е загаденоста на воздухот. До толку ли е страшно загадувањето во Општина Битола, во прилеп, во Кичево, во Тетово, во сите оние градови каде што ги лажевте граѓаните дека ќе го решите проблемот со загадувањето.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...