Данев до пратениците на СДСМ: На темата загадување вие и дадовте политичка конотација

Пратеникот Драган Данев од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“ при заседавање на собраниска Комисија за финансирање и буџет посочи дека со вчудоневиденост го слуша заменик министерот за финансии која не води грижа со не прифаќање на амандмани за заштита на животна средина.

-На темата загадување вие и дадовте политичка конотација, се залепивте за неа, таа беше добра за предизборни манипулации и нереални ветувања, како да загадувањето почна кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт. И кога вие ќе дојдете ќе го решите. Но, граѓаните се свесни веќе и прават биланси што ветувавте, а што остваривте, истакна Данев.

Данев појасни дека ќе дојдат избори и граѓаните ќе пресудат по тоа што СДСМ вети, а што исполни.

-Проблемот со загадување нема време за чекање бидејќи се работи за здравјето на граѓаните на Република Македонија.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...