Тимови на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја спроведат акцијата „Разговори за обнова на Македонија“

Соопштение до јавноста

ВМРО-ДПМНЕ во период од 27.09.2019 година до 12.12.2019 година ќе ја спроведе акцијата „Разговори за обнова на Македонија“ со која тимови предводени од највисокото раководство на партијата ќе ги посетат сите поголеми населени места во Република Македонија.

Акцијата почнува со посета на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р. Христијан Мицкоски и членот на ИК Ане Лашкоска на Битола, на ден 27.09.2019 година.

Посетите продолжуваат на 28.09.2019 година, кога тим предводен од членовите на ИК  на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска и Трајко Славевски ќе го посетат Петровец, додека тим предводен од Коце Трајановски ќе биде во посета на Чаир.

Акцијата има цел граѓаните да можат одблиску да  ги кажат  своите проблеми и потреби, кои подоцна ќе бидат преточени во програмски решенија на партијата.

Република Македонија се наоѓа во тешка ситуација, заглавена во тежок криминал, корупција и рекет. Владеењето на правото е на последно место, а економијата тоне.

Состојбата на апатија и безнадежност мора да заврши. За таа цел се потребни итни предвремени парламентарни избори за пад на СДСМ.  По падот на власта на Зоран Заев следува обнова на Македонија, во секоја пора на општеството.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНE

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...