Јанушев: Министерката Дескоска заборава дека веќе 3 години на власт е криминално-рекетарската банда токму на нејзината СДСМ предводена од Заев

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев објави статус во кои пишува дека министерката Рената Дескоска заборава дека 3 години на власт е криминално-рекетарска банда токму на нејзината СДСМ.

-За пред камери, односно за пред јавноста, министерката Дескоска изјавува:
“Ние доаѓаме со добра волја, за да договориме закон кој ќе имплементира европски стандарди и она што значи спроведување на реформи во правосудството. Договорот ќе зависи од опозиционата ВМРО-ДПМНЕ. Јас во животот сум повеќе реалист отколку оптимист, знаејќи со кого преговараме неможам да кажам. Ние ќе направиме се од наша страна стандарди во законот да има”.

Позади затворени врати, министерката Дескоска со став “земи или остави”!?!

Заборава дека веќе 3 години на власт е криминално-рекетарската банда токму на нејзината СДСМ, предводена од Зоран Заев, и имаа повеќе од доволно време да покажат реформи, и тоа не само во правосудството, да ги покажеа на дело европските стандарди за кои само со демагогија се борат.
Вака, е само “млатење на празна слама”!

И да, од ВМРО-ДПМНЕ зависи, прашање е само на месеци! 😉

П.С. – пред нешто повеќе од месец дена ви кажав дека прашање на време е само кога ќе почнат неговите да го пуштаат низ вода, стои во неговиот пост на Фејсбук.

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...