Заев молчи и крие од јавноста каде завршила Луј Витон чантата со милионската сума од рекет

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов

Зоран Заев молчи и крие од јавноста каде завршила Луј Витон чантата со милионската сума од рекет.

Јавноста чека одговор, дали милионот од рекет завршил на „Илинденска“ и со тоа е финансирана кампањата на Стево Пендаровски!?

ЈО, под контрола на Заев молчи и за случајот „Рекет 2“, исто како што молчи и за „Рекет“.Молчат затоа што знаат дека ако истрагата се реализира до крај таа ќе стигне до Зоран Заев – главата на октоподот.

Граѓаните мора да знаат зошто правосудните институции го штитат премиерот и зошто тој уште не е повикан на распит.Граѓаните очекуваат Заев да биде енднаков пред законите, како и секој еден друг граѓанин на Република Македонија.

 Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...