Криминалнта влада на Зоран Заев и СДСМ ја потона Македонија во афери и корупција

Соопштение до јавноста

Криминалнта влада на Зоран Заев и СДСМ ја потона Македонија во афери и корупција.Сите светски медиуми наместо за нови достигнувања пишуваат за Македонија  како за мека на криминалот, рекетот и корупцијата.

Аферата Рекет која власта се обидува со сите сили да ја заташка со помош на нејзините пипци во ЈО  го наруши меѓународниот углед на земјата.

Дополнително аферата Рекет 2, која сега излегува на површина исто така постојат обиди од власта да се минимизира.Властите наместо да реагираат и да го расчистат случајот  организираат бледи пресконференции за одбрана на криминалот.

Рекет е само кулминација на сиот криминал кој се случува  со години во Македонија под водство на Зоран Заев.

Три години нема бизнис кој не е изрекетиран. Јатаците на Заев прават ршум низ Македонија.

Генералниот секретар на владата, Драги Рашковски се уште е на слобода, а има сомнеж за сторен криминал од 1.8  милиони евра.

Истрага нема ниту за сомнителната распределба на пари преку Фондот за иновации, ниту пак за епидемијата на непотизам.

Постојано се појавуваат некој нови криминали.Криминал прави секој функционер на власта, на сите нивоа на истата.

Оваа криминална влада мора час поскоро да си замине. СДСМ  мора да си оди. Потребни се предвремени парламентарни избори.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНE

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...