Јанушев: Во второто продолжение од аферата „Рекет“ во главните улоги министерот Филипче и директорот Дончев!

Пукна” нова серија од мега-аферата “Рекет”!

Во второто продолжение во главните улоги министерот Филипче и директорот Дончев!

Кривичната пријава, поткрепена со документација и со писмена евиденција во која се допишуваат министерот, странскиот инвеститор и шведскиот амбасадор, јасно упатува на намерата на Дончев и Филипче да се спречи странска инвестиција во Република Македонија, со цел остварување имотна корист преку злоупотреба на нивните функции – ова е тоа што го пренесоа медиумите.

Но, дали “Рекет 2” завршува тука? Дали ова е само почеток на нешто многу поголемо? Дали има замешаност на останатите членови на криминално-рекетарската власт на чело со Заев???

Во “чаршиските кулоари” се “шушка” за многу поголема игра!

Дел од медиумите наведоа дека одговор на сите овие прашање ќе треба да даде Јавното обвинителство. Јас, а и најголем дел од Македонската јавност не веруваме дека Русковска обвинителството ќе мрдне “со мал прст”! За очекување е да видиме повторен обид за прикривање на криминалот како во “Рекет 1”!

Но, да повториме “секој ќе си срка тоа што си дробел”! Месеци се во прашање! 😉

П.С. – ОК на ВМРО-ДПМНЕ Шуто Оризари за помалку од 2 години постоење прераснува во лидер на Ромскиот народ во Република Македонија! 💪

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...