Мисајловски: Заедно ќе победиме бидејќи нашата цел е Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски присуствуваше на отварање на промотивен штаб на партијата во скопската населба Ѓорче Петров. По тој повод Мисајловски преку својот Фејсбук профил порача „Заедно ќе победиме бидејќи нашата цел е Македонија“.

Отварање на промотивен штаб на ВМРО – ДПМНЕ во Ѓорче Петров. Одлична енергија и многу мотив за нови победи. Чесни и достоинствени луѓе кои си ја сакаат својата држава, сакаат да биде успешна и просперитетна, истата да се гради и развива, а не како сега со распродажба и криминал да се уништува се што е стекнато. Заедно ќе победиме бидејќи нашата цел е Македонија, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...