Николоски: Минимум еден почесен конзул бил предмет на уцена или рекет

Александар Николоски на вечерашниот дуел со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров истакна дека досега во сите корупциски скандали во јавноста има инволвирани лица директно од власта.

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ кажа дека постојат сознанија дека е направен обид за рекет на бизнисмен, нерезидентен амбасадор на некоја од државите на ЕУ кај нас и за тоа е информиран министерот за надворешни работи.

Тоа Димитров го демантира и кажа дека не е точно.

Николоски кажа дека има документи за тоа, но Димитров негираше. Николоски кажа дека се со цел да не наштети на државата не објавува имиња, но минимум еден почесен конзул бил предемт на уцена или рекет. По ова министерот за надворешни работи почна да паничи велејќи дека нема ништо со Рекет.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...