Стравот на Заев и СДСМ станува се повидлив, бидејќи се виде како креирале случаи за потоа да се уценува изнудува и манипулира со нив

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Јавноста слушна и го виде распупеното обвинителство и судство на аболицираниот  Заев. Се виде како биле креирани случаи за потоа да се уценува, изнудува и манипулира со нив. Токму торбата со Луј Витон најдобро ја отсликува правната држава создадена од Заев во која и покрај евидентните докази им требаше цел месец да ја приведат Катица Јанева за во тоа време мистериозно да исчезнуваат докази, да се форматираат телефони и форензички да се бришат компјутери.

Стравот на Заев и СДСМ станува се повидлив, бидејќи им е јасно дека во случајот Рекет, како и во многу други скандали се заглавени до гуша во криминал и корупција. Затоа со судни маки се обидуваат да го забошотат случајот преку контрола врз обвинителството, влијание врз судството и притисок врз обвинетите да не го откриваат мозокот на криминалот.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...