Колку многу криминално-рекетарската власт е во паника покажуваат нивните најави и пораки дека ќе го апселе лидерот на опозицијата

Колку многу криминално-рекетарската власт е во паника покажуваат нивните “ишерети”, најави и пораки дека ќе го апселе лидерот на опозицијата за поседување на документи и записници од Рекет.
Сето тоа дополнето преку владините мегафони, колку страшно кривично дело било тоа.
А, да не зборуваме за листот, туку да зборуваме за шумата која гори?

Ајде да зборуваме за лицата од власта кои се во записниците и се вклучени во Рекет. Зошто толку им е страв и колената им се тресат од Рекет 2, Рекет 3 и Рекет 4? Затоа ли Заев се бореше да има контрола во ЈО?

И, да, не ви се плашиме, апсете, тоа нема да го смени фактот дека сте криминалци збогатени на грбот на народот и дека ќе паднете.

За на крај, вредно да се констатира, учесник на лидерската средба посведочи дека Заев најавил дека Катица Јанева ќе одела во домашен притвор. Вредно е јавноста да се позанимава од каде еден премиер знае каква одлука ќе донесе судот за притворот на Катица осомничена за Рекет од 8 милиони евра?

#КриминалноРекетарскаВлада
#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...