Јаулески: Петти ден продолжува агонијата на студентите, надлежните се уште без списоци за примени студенти во домовите

Уште пред 5 дена студентите требаше да се сретнат со новите фитнес сали, библиотеки, реновирани студентски домови ветени од власта и Каевски и да почнат со користење, и учење. Но, наместо тоа, затекнаа: скратени 125 милиони денари за реконструкција на студентски домови, и без официјални списоци за примени студенти во веќе руинираните.
Внимавајте, петти ден агонијата на студентите продолжува, петти ден господата од МОН не можат ниту една excel табела да направат во која би се утврдило кои се примени, а кои не. Не можат или селектираат подобни/неподобни, односно членови на СДММ или не. Нека не ве чуди, СДС навлезе во секоја пора од општеството, па така и кај студентите.
Сѐ уште нема резултати, а студентите се веќе дојдени за полагање на септемвриската сесија.
Денес е четврток, 05.09, а сеуште нема список за сместување во студентските домови. Утре е петок, традиционално ден кога студентите се враќаат дома, така да колеги пред среда, идната недела, не очекувајте некој да помрдне со прст за вашето сместување.
Ивана, Стефан, Дарко вашата партија која е на власт остави на улица 4000 студенти. Одговорност?

P. S. И вторник е работен ден ама се на продолжен викенд.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...