Заев и СДСМ откако се на власт економијата е во постојан пад

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Заев и СДСМ откако се на власт економијата е во постојан пад.

Единствено задолжувањата рапидно растат. Нивото на јавниот долг во историјата на Република Македонија прв пат достигнува 5 милијарди евра.

Нивото на странските инвестиции е во очајна состојба за вториот квартал достигнува едвај 6 милиони евра.

Но затоа нивото на сиромаштија се зголемува, со што во Македонија во моментов има околу 500.000 сиромашни граѓани кои живеат на работ на егзистенцијата.

Животот што го ветуваше Заев дојде за него и за неговите криминални соработници, а граѓаните добија крпен живот.

Потребни се итни предвремени парламентарни избори за обнова на Македонија.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...