СЈО е мртво – помирете се! И целата кривица е ваша, залудни ви се обидите да се “исперете”!

Зоран Заев и криминално-рекетарската банда на СДСМ останувале на ставот дека капацитетот на СЈО треба да се задржи со новиот закон за ЈО.
Капацитетот на СЈО!?! Кој капацитет, кое СЈО?
СЈО е мртво – помирете се! И целата кривица е ваша, залудни ви се обидите да се “исперете”!

Но, ова за СЈО е веќе апсолвирана тема за сите во Република Македонија, поинтересно (барем во моментов) е следново:

“СДСМ останувале со граѓаните и ќе работеле во нивен интерес. Продолжувале со спроведување на мерките и политиките што обезбедуваат економски раст, реформи во институциите, градење неселективен правен систем и целосна интеграција на државата во ЕУ и НАТО. Изминатите две години биле пример за домаќинско, одговорно и транспарентно работење. Институциите им служеле на граѓаните. Државата била на вистински пат. Владата предводена од СДСМ ги реализирала историски најголемите инвестици во инфраструктурата, од независноста до денеска. Се инвестирало преку 850 милиони евра во проекти во патната инфраструктура. Се граделе и мостови, гасоводи, водоводи, канализациски системи низ целата држава.
Денес медиумите биле слободни.
Нашата држава постојано напредувала во правата и слободите на новинарите и медиумите.” 😂😂😂

И на сето ова “блескање”, на сите овие “успеси”, на овие неверојатни “достигнувања”, на ова остварување на невозможното … на трансформацијата на Република Македонија во “Швајцарија на Балканот” – Заев и СДСМ бегаат од избори! 🤫

Жива патетика!

#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...