Зоран Заев и СДСМ се елементарна непогода за економијата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Христијан Мицкоски

Зоран Заев и СДСМ се елементарна непогода за економијата.

Бројот на работници во индустријата е паднат.

Нивото на Странски директни инвестиции во вториот квартал од 2019 година изнесува очајни 6 милиони евра.

Задолжувањата рапидно растат. Нивото на јавен долг за првпат во историјата е над 5 милијарди евра.

СДСМ само ја тоне Република Македонија. Потребни се итни предвремени парламентарни избори за обнова на Македонија.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...