Јанушев: Предвремени избори ќе има затоа што Македонија е на дното, крајот на оваа ненародна власт е многу блиску

Заев вели дека шансите на опозицијата се минимални за да добие избори, јас велам дека и тие минимални се многу поголеми од никаквите шанси Заев да победи и биде повторно премиер, порачува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

-Предвремени парламентарни избори ќе има затоа што Македонија е на дното, зошто економијата е фијаско, криминалот царува … затоа што Македонија е распродадена.
А, криминалците од власта се неказнети. Но, секој почеток има крај, а крајот на оваа ненародна власт е многу блиску, порача тој.

 

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...