Ласовска: Денес требаше да разговараме за оставка на Влада, а не за мини реконструкција

Граѓаните, премиере, очекуваат оставка од вас. И денес требаше да расправаме за оставка на владата, а не за ваква мини реконструкција. Има време ќе се прават истражувања, но оваа влада е најнеспособната, многу работи се гледаат, рече Благица Ласовска, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ говорејќи на седницата за избор на нови членови на владата.

-Ќе почнам сега од аферата „Рекет“. Се обидувате да ја заташкате истрагата и токму заради европските интеграции. Не видовме дека ве повикаа да дадете исказ. како граѓаните да веруваат во судството во ваква ситуација, рече Ласовска.

Таа се осврна и на документот што го донесе владата за борба против корупцијата.

-Вие не треба да носите како влада документи за борба против корупцијата, туку да делувате, а веќе и да имате резултати по тоа прашање, рече Ласовска.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...