Три години РЕК Битола служи како место на вдомување на партиски активисти

Соопштение до јавноста –  реакција на изјавата на Дамјан Манчевски

СДСМ три години наместо инвестиции, преку РЕК Битола делеше тендери. Наместо за набавка на сопствена опрема и механизација милиони беа трошени на ангажирање на приватна механизација.

Три години РЕК Битола служи како место на вдомување на партиски активисти, исто како и ЕЛЕМ.

Манчевски кога зборува за РЕК Битола треба да одговори дали камионите на фамилијата на Заев уште возат во РЕК Битола?

Манчевски како министер на МИОА треба да каже дали во ЕЛЕМ уште се штанцаат решенија за работа на партиски активисти?

СДСМ три години само ги злоупотребува РЕК Битола и ЕЛЕМ. Искористувањето на овие претпријатија мора да запре.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...