На народот му паѓа потешко што имаме власт која лаже и што е криминална до срж

Тешко му паѓало на Зоран Заев од лажните вести … нашиот народ вели “ем шуто, ем боде”!

Во моментите кога еве веќе една година имаме датум за преговори, кога платата е близу 500 евра, кога се имаат направено 500 км патишта, а премиерот филантроп гради цркви по принципот евро по евро – се разбира сето ова се лажни вести продуцирани од Заев.
На народот му паѓа потешко што имаме власт која лаже за сето ова и повеќе и што е криминална до срж!

Водачов на криминално-рекетарската банда упорно “глуми лудило” и е убеден дека се ова “поминува”, не е свесен дека дека на сите нас во Република Македонија веќе трета година ни паѓа и повеќе од тешко затоа што токму Зоран Заев и СДСМ спротивно на Устав и Закон, криминално сменија име и идентитет и распродадоа се што е Македонско, од криминалот, рекетот, корупцијата, нерасветлените убиства … безидејноста …

#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...
<