На народот му паѓа потешко што имаме власт која лаже и што е криминална до срж

Тешко му паѓало на Зоран Заев од лажните вести … нашиот народ вели “ем шуто, ем боде”!

Во моментите кога еве веќе една година имаме датум за преговори, кога платата е близу 500 евра, кога се имаат направено 500 км патишта, а премиерот филантроп гради цркви по принципот евро по евро – се разбира сето ова се лажни вести продуцирани од Заев.
На народот му паѓа потешко што имаме власт која лаже за сето ова и повеќе и што е криминална до срж!

Водачов на криминално-рекетарската банда упорно “глуми лудило” и е убеден дека се ова “поминува”, не е свесен дека дека на сите нас во Република Македонија веќе трета година ни паѓа и повеќе од тешко затоа што токму Зоран Заев и СДСМ спротивно на Устав и Закон, криминално сменија име и идентитет и распродадоа се што е Македонско, од криминалот, рекетот, корупцијата, нерасветлените убиства … безидејноста …

#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...