Царовска  да одговори кои се тие 43 објекти кои се градат и опремуваат за детскиот равој

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Јагода Шахпаска

Оваа ненародна власт на СДСМ предводена од Заев потфрли во сите области.

Наместо да водат грижа за најмладата  категорија на граѓани,  Заев и Царовска  продолжуваат со лаги и манипулации во оваа област на детската заштита.

Се фалат дека градат градинки и Центри за развој на децата,  а градинките се соочуваат со пренатрупеност на деца.

Зошто СДСМ не кажува кои се тие објекти за деца кои ги градат и опремуваат?

Ако Царовска водеше грижа за вработените во градинките немаше на почетокот на годината да им ја намали платат за околу 900 денари, туку ќе им ги зголемеше платите.

Сето ова покажува дека на Царовска не и гајле за грижата на  оваа категорија на граѓани.

Оваа власт мора веднаш да си замине. Граѓаните во Република Македонија заслужуваат подобар живот.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...