Одговори на новинарски прашања на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Новинар прашање: Какви очекувања имате од утрешните разговори во работните групи за Законот за обвинителство? Дали влегувате со подготвеност да отстапите од вашите барања?

-Прашањето е колку власта е подготвена да се донесе вистински закон за борба со криминалот и корупцијата, додека е фатена во најголеми криминогени, коруптивни скандали во кои што е вмешан сиот врв на државната мафија, односно на извршната власт. Тоа се моите очекувања. Апсолутно очекувам трезвеност и разбирање на потребата и на моментот за носење на ваков закон.

 

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...