СДСМ останува дувло на криминалот

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ останува дувло на криминалот. Заев нема намера да ја реформира партијата.

Заев е секој ден се повеќе заглавен во криминал. На владата на Зоран Заев се повеќе и се ближи крајот.

Криминалите на оваа влада излегоа на површина. Затоа Заев мора да ги враќа кадрите со кои ја креираше коалицијата со криминалот и мафијата. Заев мора да бара по некој млад и неискусен кој ќе му поверува дека целиот проблем бил во „еден криминалец, суетен новинар и п.дер“.

Зоран Заев е спремен да ги предаде своите најблиски соработници за да купи време, за да краде и рекетира. Деновите како премиер му се избројани.

Обнова на Македонија ќе се случи кога Заев ќе си замине од власта.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...