Јанушев: Три години оваа криминално-рекетарскава Влада на Заев и СДСМ хараат низ Република Македонија

Катица Јанева не се осеќала виновна!? Веројатно целава работа која “демек” траела 4,5 часа, всушност траела 5-10 мин, чисто да се запазат формалностите, а останатите 4 саата уствари Јанева и Русковска кафе си пиеле.

Во исто време додека овие пијат кафе, излегува главна вест дека УЈП вршела контрола во Чаир. Wooow!!! Незамисливо! Или ова е главна вест затоа што е прв пат во овие 3 години откако криминално-рекетарскава Влада на Заев и СДСМ хараат низ Република Македонија?!?

И за крај, Владата донела мерки за запирање на т.н. “африканска чума” кај дивите свињи. Главната мерка е да се убијат 4000 диви свињи за 10 дена или 400 на ден!!! Ловџиите со контра-предлог: да се повика Чак Норис бидејќи само тој може да убие 4000 диви свињи за 10 дена!

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...